Одним з найпоширеніших покрівельних робіт є монтаж даху з металочерепиці, покрівельний матеріал займає першість з покриття даху в м Луцьк Волинської обл. Україна.

І хоча зазвичай для проведення таких робіт краще запрошувати професіоналів, розглянемо, як провести монтаж металочерепиці своїми руками: покрокова інструкція, технологія і деякі рекомендації фахівців.


Види

Діамант (Diament)

діамант монтаж металочерепиці своїми рукамимонтаж даху з металочерепиці Діамант (Diament)



Яспіс (JASPIS)

яспіс монтаж металочерепиці своїми рукамимонтаж даху з металочерепиці Яспіс (JASPIS)

Модерн (Modern)

модерн монтаж металочерепиці своїми рукамимонтаж даху з металочерепиці модерн

Опал (Opal)

опал монтаж металочерепиці своїми рукамимонтаж даху з металочерепиці опал

Пола (Pola)

пола монтаж металочерепиці своїми рукамимонтаж даху з металочерепиці пола





Добірні елементи

Торцева планкаТорцева планка

Фіксує листи металочерепиці на торцях покрівельних скатів. Захищає конструкцію від вітру і атмосферних опадів.

Планка ендови верхня

Планка ендови верхня

Декоративний елемент, що закриває стик між скатами на внутрішніх кутах покрівлі.

Планка ендови нижняПланка ендови нижня

Забезпечує відведення атмосферних опадів на стику суміжних скатів.

CнігозатримувачCнігозатримувач

Перешкоджає неконтрольованому сходу снігового покриву з покрівельних скатів. Захищає від снігового навантаження ринви, а також прилеглу до будинку територію.

КоньокКоньок

Закриває стик суміжних скатів покрівлі, перешкоджаючи потраплянню атмосферних опадів в підпокрівельний простір.

ЗаглушкаЗаглушка

Монтується в торцевій частині конька.


Лобова планкаЛобова планка

Захищає лобову дошку і інші дерев'яні елементи кроквяної системи, розташовані в нижній частині карнизних звисів, від негативного впливу вологи.

Планка примиканняПланка примикання

Встановлюється на стиках покрівельних скатів з вертикальними конструкціями (стінами, димоходами).


Основні вимоги при роботі

Перевезення

Щоб уникнути пошкоджень листи необхідно нерухомо зафіксувати в кузові автомобіля. При цьому вони повинні повністю поміщатися в кузові по довжині (в іншому випадку на лінії схилу Можливі перегини). Оптимальний режим руху транспортного засобу: швидкість НЕ вище 80 км / ч, без різких розгонів і гальмувань.


Навантажувально-розвантажувальні роботи

Можуть проводитися вручну або з використанням спецтехніки (автонавантажувачів, підйомних кранів з м'якими стропами). Упаковки вивантажуються на рівну, чисту, суху поверхню. Кількість персоналу при ручному розвантаженні залежить від довжини листів (1 людина на 2 пог. М, але не менше 2 осіб на 1 аркуш). Перенесення здійснюється у вертикальному положенні. Забороняється волочити листи по землі і інших поверхонь.


Зберігання

Листи металочерепиці штабелюються з використанням дерев'яних брусків (укладаються в підставі штабелів) і рейок (укладаються між листами). Якщо зберігання здійснюється на відкритому майданчику, необхідно забезпечити невеликий нахил листів по довжині для стоку води. У безпосередній близькості від місця зберігання забороняється проведення зварювальних робіт, а також інших операцій, здатних пошкодити поверхню металочерепиці.


Техніка безпеки

Щоб уникнути порізів об гострі краї металочерепиці персонал повинен працювати в захисних рукавичках. В процесі підйому листів на покрівлю і їх монтажу необхідно використовувати страхувальний обладнання. Забороняється проводити висотні роботи в складних погодних умовах (при сильному вітрі, дощі, град, снігопад).


Кріплення

Для фіксації листів металочерепиці використовуються саморізи з нержавіючої сталі з полімерної прокладанням. Зразкова витрата - 6-7 саморізів на 1 кв. м.


Інструменти для монтажу

інструменти для монтажу металочерепиці
  1. Електричні висіні ножиці
  2. Насадка на дриль для різання металу
  3. Шуруповерт
  4. Кліщі "Гофра"
  5. Насадка нашуруповерт 8х45
  6. Ручні ножиці по металу
  7. Ручні просічні ножиці для металу
  8. Рулетка


Зверніть увагу! При різанні металочерепиці забороняється використовувати кутові машини з абразивним кругом. Порушення цієї вимоги може привести до інтенсивної корозії виробів (через псування цинкового шару і полімерного покриття).


Технологія монтажу даху

Технологія монтажу металочерепиці сучасної покрівлі складаються з декількох шарів, що виконують різні функції. Надійність і довговічність покрівлі забезпечується за рахунок використання якісних матеріалів і правильної технології . Якщо хоча б один елемент буде неправильно встановлений, це призведе до зниження терміну служби всієї конструкції.


монтаж металочерепиці технологія
  1. Металочерепиця
  2. Решетування
  3. Гідроізоляція
  4. Кроквяна нога
  5. Контробрешетка
  6. Пароізоляційна мембрана
  7. Перша дошка обрешітки
  8. Кронштейн ринви
  9. Лобова дошка
  10. Капельник
  11. Карнизна планка
  12. Вентиляційна перфорована стрічка






Монтаж кроквяної системи

Монтаж металочерепиці починається ще на етапі пристрої обрешітки. Важливо спочатку закріпити дошки обрешітки на потрібній відстані. А саме, відстань між першою і другою дошкою дорівнює 300 мм, далі 350 мм, 350 мм — це відстань від одного вигину лист наступного. Професійною мовою відстань називається тайл.

Монтаж кроквяної системи

У місці виходу димоходу, в розжолобку, біля вікон потрібно робити суцільну обрешітку.


Монтаж теплоізоляції

Утеплювач укладається між елементами кроквяної системи. Щоб він краще тримався, його потрібно нарізати з невеликим запасом по ширині (1-1,5 см). Монтаж повинен бути організований таким чином, щоб повністю виключити ймовірність потрапляння вологи в шар теплоізоляції.

Монтаж теплоізоляції




Монтаж паро- гідроізоляційних плівок і мембран

Ізоляційні матеріали укладаються по обидва боки кроквяної конструкції: зовні - гідроізоляція, зсередини - пароізоляція. Укладання проводиться горизонтально, від низу до верху, з нахлестом 15-20 см.

Монтаж паро- гідроізоляційних плівок і мембран

Стандартна гідроізоляція монтується з 2 вентиляційними зазорами 3-5 см:

  • між плівкою і теплоізоляційним шаром;
  • між плівкою і покрівельним покриттям.
Супердифузійна мембрана монтується з 1 зазором (між мембраною і покрівельним покриттям). Другий зазор не потрібен, оскільки експлуатаційні характеристики мембрани дозволяють укладати її безпосередньо поверх шару теплоізоляції.

При монтажі пароізоляції необхідний зазор між плівкою і внутрішнім облицюванням. Лінії нахлеста суміжних рядів плівки заклеюються герметизирующей стрічкою.


Порада. Плівка розстеляється паралельно торця, якщо ухил даху більше 25 °. І паралельно конька, якщо менше. При цьому потрібно витримати провис 1–2 см. По краю кроквяної ноги.


Установка кронштейнів водостічної системи

Кронштейни, призначений для фіксації ринви водостоку, монтуються таким чином, щоб забезпечити невеликий ухил конструкції в сторону водостічних труб. Параметри вертикального зсуву визначаються за формулою: h = 0,005 х L (L - відстань між крайніми гаками). Попередньо кронштейни нумеруються і розмічаються з урахуванням зазначеного зсуву. Правильний монтаж довгих кронштейнів можливий тільки до укладання покрівельного покриття. Конструкція коротких кронштейнів дозволяє закріпити їх на лобовій дошці на будь-якій стадії покрівельних робіт.

Установка кронштейнів водостічної системи


Монтаж контробрешетування

Контробрешетка потрібна, щоб забезпечити вентиляційний зазор між плівкою і листом металочерепиці. В іншому випадку, в місці примикання плівки до металу, вона швидко втратить свої властивості.

Для монтажу використовується рейка перетином 30 мм і довжиною 135 см.

Нюанс. При використанні супердифузійної мембрани з високою проникною здатністю контробрешетка не потрібна.



Монтаж обрешітки

Решетування зазвичай виготовляється з дерев'яних дощок і брусків. Попередньо їх необхідно висушити і обробити волого та біозахистом.

У нижній частині карнизного звісу монтується капельник, призначений для відведення води і конденсату в водостічний жолоб.

Перша дошка обрешітки повинна бути товстіша за інші (до стандартної товщині додається висота хвилі металочерепиці). Рекомендована відстань між нижнім краєм першої дошки і серединою другої - 30 см, від центру до центру інших елементів обрешітки - 35 см.

Поруч з коньком, в зоні ендови, в місцях установки сніготримачів, по периметру мансардних вікон, димарів монтується суцільна обрешетка.

монтаж обрешітки під металочерепицю




Встановлення карнізних планок

Карнізна планка захищає лобову дошку і від вологи і забруднення. За допомогою саморізів до торців контррейок і першої дошки обрешітки кріпиться вентиляційна стрічка.

Встановлення карнізних планок




Монтаж планок нижньої єндови

Стики суміжних скатів відчувають підвищене навантаження. Тому в зоні ендови встановлюють суцільну обрешетку і монтують спеціальний ущільнювач. Планки ендови монтуються знизу вгору (починаючи від карнизної планки) з нахлестом 30 см.

Монтаж планок нижньої єндови

Нюанс. Краще встановлювати нижню ендову не на саморізи, а на кляймера. Так вона збереже цілісність, що знизить ймовірність затікання. Кляймер можна зробити самостійно з обрізка металу.



Монтаж обвода по периметру димоходу

Гідроізоляційна плівка виводиться на поверхню труби (нахлест не менше 5 см) і закріплюється за допомогою самоклеючої стрічки. Потім по периметру димоходу монтуються планки примикання, які вставляються верхньою стороною в штроби, зроблені у зовнішній стінці труби (рекомендована глибина - 1,5 см). Після цього робиться водовідведення (в найближчу планку жолоба або до карнизного звису).

монтаж металочерепиці інструкція

Нюанс. Заводить планку примикання в шов кладки заборонено, це може порушити цілісність стіни. І тоді виготовлення надійної конструкції в вузлі примикання перетвориться у шкідництво.




Підйом листів

Перед монтажем металочерепиці, з дерев'яних дощок і брусків монтується підйомна конструкція, на якій закріплюються листи. Після цього металочерепиця разом з конструкцією акуратно піднімається на дах. В процесі підйому персонал обов'язково повинен використовувати страхувальний обладнання.

монтаж металочерепиці інструкція




Монтаж: інструкція

Монтаж металочерепиці ведеться справа наліво, так, щоб кожний наступний лист накривав канавку для стоку води на попередньому.

Нижній ряд листів потрібно змонтувати так, щоб лист звисав за край кроквяної системи на 50 мм. (Саме тому відстань між першою і другою дошкою обрешітки має становити 300 мм, а не 350). Це потрібно для забезпечення вентиляції і зручності стоку води.

Технологія укладання металочерепиці передбачає вирівнювання першого аркуша по торцю ската і карнизу. Якщо все правильно, лист кріпиться зверху за допомогою одного шурупа. Другий лист встановлюється з такими ж вимогами і скріплюється з першим листом. Після того, як вирівняні всі ряди по карнизного звису листи кріпляться грунтовно до обрешітки.

Поради:

1. Під час виконання робіт по покрівлі потрібно акуратно пересуватися, щоб не подряпати захисне покриття і не прогнути металочерепицю. Тому краще взути взуття на м’якій підошві і ступати тільки в низ хвилі.

2. Якщо в процесі монтажу вам знадобиться розрізати лист, місце зрізу краще зафарбувати спеціальною фарбою.

3. Після монтажу листа потрібно зняти з нього захисну плівку (якщо така є). Під впливом ультрафіолету вона розкришиться, і буде мати непривабливий вигляд. Крім того, її буде набагато складніше зняти.

Укладання проводиться знизу вгору. Нижній край аркушів виноситься на 5 см за карниз і ретельно вирівнюється по всій довжині ската.

Перед початком монтаж криші з металочерепиці рекомендується встановити громовідвід.

монтаж металочерепиці інструкція

Нюанс. Листи краще не монтувати при сильному вітрі. Незакріплені листи можуть прогнутися.



Загальні правила кріплення саморізів:

  • Листи кріпляться в прогини хвиль в місцях щільного прилягання до дощок обрешітки.
  • До першої дошки обрешітки металочерепиця прикріплюється через хвилю, над сходинкою.
  • До іншим дошкам листи прикріплюються під сходами (як можна ближче до них).
  • По краях скатів (у фронтонів) саморізами фіксується кожна сходинка.

монтаж металочерепиці інструкція

Нюанс. По довжині саморіз кріпиться в кожену хвилю.



Монтаж вітрової планки

Вітрової планки монтуються знизу вгору з нахлестом 10 см (рекомендований крок між саморізами - 40-55 см).

монтаж металочерепиці інструкція



Монтаж коньок

Планка конька фіксується через хвилю спеціальними коньковим саморізами (мають велику довжину в порівнянні зі стандартними). Попередньо по всьому конька монтується самоклеюча вентиляційна стрічка. На торцях встановлюються заглушки.

монтаж металочерепиці інструкція


Монтаж верхньої єндови

Залежно від конструкції даху встановлюється верхня єндова. При її кріплення намагаються закручувати шурупи так, щоб вони не потрапляли на нижні саморізи. Якщо використовувалися кляймера, то це вимога опускається.

Монтаж верхньої єндови


Монтаж сніготримачів

В останню чергу на лист металочерепиці встановлюємо планки сніготримачів. Вони просто необхідні, якщо металочерепиця покрита поліестером.


монтаж сніготримача



Монтаж відео



Переваги монтажу покрівлі

Монтаж покрівлі з металочерепиці несе в собі ряд переваг:

  • конструкція покрівлі з металочерепиці може бути дуже різноманітною через великий вибір форми і кольору листа,
  • природним способом захищає будівлі від блискавки,
  • матеріал не затримує вологу,
  • покрівлі з металочерепиці є пожежобезпечною,
  • завдяки полімерної обробці є антикорозійним матеріалом,
  • термін служби складає 25-30 років.

Наша компанія виконує роботи по монтажу і ремонту покрівлі з металочерепиці будь-якої складності і в найкоротші терміни.