Зміст
  1. Конструкція термошайби
  2. Для чого потрібна термошайба
  3. Види термошайб
  4. Способи закріплення


Шайба полікарбонат фіксує, з'єднує між собою листи із пластику, не дає їм розсипатися. При виробництві цієї деталі враховують такі властивості полікарбонату, як здатність розширюватися під впливом температури, крихкість даного матеріалу.


Види термошайб для полікарбонату


Конструкція термошайби для кріплення полікарбонату

Термошайба для стільникового полікарбонату складається з самої шайби, ніжки (її довжина може досягати 16 міліметрів, але повинна дорівнювати товщині пластику, що монтується), ущільнювача і защіпної заглушки, яку ще іноді називають «капелюшком». Завдання останньої – захист саморіза від вологи та пилу.

Пластикові шайби для полікарбонату виготовляються різних кольорів. Кожен відповідає кольору полікарбонатного листа. Можливо термошайба для полікарбонату червона, синя, зелена, помаранчева і т.д.

Шайби для стільникового полікарбонату необхідно закріплювати на відстані не ближче ніж 40 мм до краю панелі. Діаметр самого отвору повинен бути на 2 мм ширший за зовнішній діаметр ніжки.


Види термошайб для полікарбонату


Для чого потрібна термошайба для полікарбонату

Шайби під полікарбонат дають змогу якісно кріпити пластикові панелі. Зараз це найнадійніший і практичніший спосіб закріпити полікарбонатний лист на конструкції, після чого штормові пориви вітру і навіть ураган не зможуть його відірвати. До того ж шайби не перешкоджають пластиковим листам розширюватися під впливом високої температури (наприклад, спекотного літа) і водночас не дають утворюватися місткам холоду.

Ущільнювальні шайби для полікарбонату захищають конструкцію від будь-яких впливів довкілля – дощу, снігу, пилу тощо. Шайби також забезпечують надійну герметичність та захист від появи іржі.


Види термошайб для полікарбонату


Ізоляція

Не випадково термошайби для теплиці з полікарбонату мають таку велику популярність. Ці деталі є чудовим утеплювачем самого місця з'єднання та ефективно перешкоджають просочуванню всередину парника вологи (дощу, снігу), а також холодного повітря. Така ізоляція є найефективнішим захистом панелі від руйнування. Саме тому дуже важлива якість даної деталі. Від нього багато в чому залежить довговічність усієї конструкції.


Види термошайб для полікарбонату


Заглушка щільно закриває сталевий шуруп від попадання на нього опадів і, відповідно, від корозії. Це дозволяє довгі роки зберігати як цілісність каркаса, і зовнішню його естетичність.

Деякі замість шайби купують для кріплення звичайні саморізи, нічим не захищені від навколишнього середовища, і це незабаром позначається негативним чином, особливо якщо конструкція знаходиться просто неба - метал починає іржавіти.


Види термошайб для полікарбонату


Самонарізи для монтажу вибирають в залежності від виду каркасу будівлі – дерево або метал.


Кріплення з антикорозійним покриттям може служити десятки років. До того ж його покриття не тільки є захистом від вологи, але й несе естетичне навантаження – деталі гармонійно вписуються, наприклад, у зовнішній вигляд покрівлі чи фасаду.


Види термошайб для полікарбонату


Види термошайб

  • нержавійка;
  • поліпропілен;
  • полікарбонат.

Зрозуміло, найбільш довговічні – із нержавіючої сталі. Такі кріплення можуть експлуатуватись сто років і навіть довше. Друге місце займає полікарбонат. У середньому близько 20 років він не потребує заміни. А ось кріплення з поліпропілену прослужать 4, максимум – 5 років, після чого під впливом навколишнього середовища вони втрачають свою форму та властивості. Тому їх зазвичай використовують усередині приміщень, де вплив природних явищ мінімальний.


Види термошайб для полікарбонату


Зустрічаються також силіконові шайби для полікарбонату та гумові. Деякі використовують прес шайби для полікарбонату (прес шайба менша за термошайбу, але дешевше).

Шайба для полікарбонату металева

Металеві шайби для кріплення полікарбонату є найбільш довговічними. Нержавіюча сталь нечутлива до вологи, а, отже, не схильна до корозії. На неї не впливають температурні перепади, а також рівень вологості чи сухості повітря. Як правило, такі кріплення використовують у вітряних районах та при монтажі панелей великих розмірів.

Ці деталі великі – діаметр 33 мм, а товщина – 0,8 мм. У них є отвори для встановлення поліуретанової прокладки, яка виступає як ущільнювач, термін експлуатації якої досягає 50 років. Втім, ущільнювачем може бути силікон.

Для надійності це кріплення рекомендується прикручування з інтервалом у 25-30 см.


Види термошайб для полікарбонату


Шайби з поліпропілену

Пластикова шайба для кріплення полікарбонату виготовляється найрізноманітніших кольорів, через що їх дуже люблять дизайнери. Такі кріплення можуть надати конструкції яскравого та неповторного вигляду. До того ж вироби з поліпропілену варто купити через їхню невисоку ціну. Втім, є цей матеріал і ряд істотних недоліків. Зокрема, він досить сильно схильний до впливу сонячного світла, під впливом якого деформується. Тож термін його придатності – близько 4 років. Використовують такі термозбіжні шайби для полікарбонату в закритих приміщеннях, а також в місцях, в які не проникають ультрафіолетове світло.

Полікарбонатні термошайби

Деталі з полікарбонату найчастіше застосовують при фасадних чи покрівельних роботах. Дуже поширене використання шайби для теплиць із полікарбонату. Цей матеріал за своїми фізичними даними не сильно поступається нержавіючої сталі, хоча термін експлуатації значно менше — близько 20 років. Але з естетичної точки зору кріплення з полікарбонату набагато перевершує металеві аналоги. Полікарбонатні термошайби дорожчі за поліпропіленові майже вдвічі, але дешевші за металеві.


Види термошайб для полікарбонату


Способи закріплення полікарбонату з каркасом із металу

Листи стільникового полікарбонату прикріплюються до каркаса точково із застосуванням саморізів та спеціальних термошайб.

Термошайба включає:

  • Пластикову шайбу, ніжка якої дорівнює товщині листа полікарбонату.
  • Ущільнювальну шайбу. 
  • Кришечку, яка досить просто закріпляється.

Така термошайба допомагає міцно та герметично закріпити полікарбонатний лист із металокаркасом; позбутися так званого містка холоду, який виникає через використання шурупа.


Види термошайб для полікарбонату


Термошайба шляхом упору ніжки в метал не дає полікарбонату зім'ятися.

Щоб компенсувати термічне розширення, отвір у полікарбонаті на пару міліметрів має перевищувати ніжку у термошайби діаметром. Якщо панель довжина досить солідна, то отвори робляться витягнутими.

Досвід показує, що точкове кріплення краще робити з кроком, рівним трьомстам - чотирьохстам міліметрам.


Види термошайб для полікарбонату