Ринок сучасних будівельних матеріалів пропонує багато цікавих варіантів. Серед них можна знайти легкий та зручний для монтажу полікарбонат, що підходить для облаштування навісів, огорож і навіть теплиць. Матеріал відрізняється високою міцністю, гнучкістю, естетичністю, а деякі кольори – високою світлопроникністю. Але для того, щоб спростити вибір полікарбонату, варто ознайомитися з його основними характеристиками.


Як вибрати полікарбонат


Види

По структурі полікарбонат може бути стільниковим та монолітним. У складі першого виду кілька шарів, перегородки та порожнечі (стільники). Переваги даного виду полікарбонату:

  • невелика питома вага,
  • низька вартість,
  • хороші теплозахисні властивості
  • гарна гнучкість листа

Стільниковий полікарбонат часто застосовують для будівництва теплиць, але підходить він і для рекламних конструкцій, альтанок, світлових вікон, перегородок та вільного польоту фантазії.



Матеріал буває різної щільності і полегшений варіант матеріалу обходиться дешевше, але в такому разі доведеться миритися з меншим терміном служби та зниженою міцністю.

У литого чи монолітного полікарбонату відсутні порожнечі. Матеріал відрізняється кращими естетичними та міцнісними характеристиками. Проте ціна в нього вища і вага більша.

Вибирають його для використання як світлові вікна, захисні екрани та навіси над автостоянками та басейнами.

Монолітний полікарбонат може бути у вигляді плоского та профільованого листа. Перший варіант дешевше, так як форма надає матеріалу жорсткість і немає потреби у великих товщинах.



Другий варіант має великі варіанти товщин і найчастіше справляє найкраще враження. За властивостями профільований полікарбонат ближчий до металевого профнастилу. При тому, що його вага набагато менша, а вартість – нижча.


Як вибрати полікарбонат


Товщина полікарбонату

Один із основних параметрів матеріалу – товщина. Для монолітних листів вона зазвичай перебуває у межах 1–15 мм. Товщини 1-3 мм використовуються для невеликих захисних екранів та оглядових вікон. Середні товщини (4-6 мм) підходять для спорудження навісів над автомобільними стоянками, козирків та покрівлі для альтанок.

Листи від 8 мм застосовуються для створення великих навісів, зупинок громадського транспорту та перегородок у приміщеннях.

Сотовий полікарбонат товщиною 4 мм підходять для невеликого козирка над ґанка, рекламної конструкції та закругленої теплиці. Листи 6-10 мм застосовується для захисту альтанок, великих парників, басейнів та автомобільних майданчиків.

Товщини 16-25 мм погано гнуться через свою складну внутрішні структури і підходять для створення світлопропускаючих дахів житлових опалювальних приміщень і громадських будівель.


Як вибрати полікарбонат


Колір та рівень прозорості

За прозорістю матеріали поділяють на 3 типи:

  • повністю прозорі (рівень пропускання світла наближається до 90%), придатні для парників та скління;
  • напівпрозорі (світлопропускання 40-60%), який застосовують для навісів та козирків;
  • непрозорі (світлопропускання менш як 25%), що захищає від сонячного світла.

Колір підбирають залежно від розв'язуваних завдань. Жовті та помаранчеві листи успішно вписуються для облаштування дитячих майданчиків. Кольори бронза та коричневий – для автостоянок, парканів, а синій та бірюза – для басейнів. Зону відпочинку можна обладнати полікарбонатом із молочним або бронзовим відтінком.


Як вибрати полікарбонат


Інші параметри

Серед інших характеристик матеріалу, що заслуговують на увагу, варто відзначити:

  • Щільність (коректно назвати його «питома вага», але для простоти говориться саме «щільність»). Ця характеристика показує, скільки сировини було витрачено на виробництво одного листа стільникового полікарбонату.
  • Цей параметр показує, наскільки міцний матеріал. Тенденції останніх років показують, що зараз можна зустріти матеріал у великій товщині, але з настільки низькою щільністю, що матеріал тонший і щільніший буде більш правильним вибором.
  • Рівень захисту від ультрафіолету. Захисний шар повинен мати товщину від 20 до 60 мкм і бути одностороннім (стільниковий полікарбонат) або двостороннім (монолітний полікарбонат). Фактичну товщину захисту від УФ-випромінювання виробник ніколи не повідомить, оскільки це комерційна таємниця. Без захисту матеріал під променями сонця жовтіє та згодом розсипається. Деякі виробники хитрують і не додають захисту від ультрафіолету на лист, але щоб матеріал не розсипався – його залишають у заводській плівці після монтажу.
  • Термін служби. Залежить від щільності матеріалу та товщини захисту від УФ випромінювання, а визначається за класом матеріалу. Полікарбонат "економ" служить близько 2-5 років, "оптимальний" - 10-12 років, «преміум/стандарт» – понад 15 років.
  • Важливу роль грає марка полікарбонату. Щоб матеріал прослужив довше, варто вибирати продукцію перевірених та надійних брендів. У тому числі європейських виробників Polygal, Palram, Danpalon та Brett Martin або російських марок Карбогласс та СафПласт.