Відмінність стільникового полікарбонату від монолітного
Особливості монолітного полікарбонату
Монолітні полікарбонатні листи за світлопрозорістю не поступаються склу: вони забезпечують теплиці хорошу природну освітленість. При цьому прозорість зберігається навіть при слабкому тонуванні листа в будь-який колір — її можна використовувати для створення оптимальних умов при вирощуванні певних видів рослин.
Листи полікарбонату з монолітною структурою мають кілька важливих плюсів:
- Механічна міцність. Вони відрізняються стійкістю до ударів, витримують сильні снігові та вітрові навантаження. Цей матеріал підходить для будівництва теплиць у регіонах з рясним снігом узимку та постійними вітрами. Навіть якщо на теплицю з висоти впаде будь-який предмет, вона витримає удар і залишиться цілою.
- Естетичність.На вигляд полікарбонатні теплиці не поступаються скляним, вони можуть стати справжньою окрасою ділянки.
- Різноманітність колірних відтінків. Для будівництва теплиць краще все ж таки вибирати прозорі листи або полікарбонат теплих тонів.
Монолітний полікарбонат відрізняється високою гнучкістю, тому може використовуватися для будівництва конструкцій складної конфігурації. З його допомогою можна встановлювати аркові або краплинні теплиці, які стануть справжньою окрасою ділянки.
Переваги стільникового полікарбонату
Стільниковий полікарбонат має складнішу комірчасту структуру. У ній є безліч порожнеч, заповнених повітрям: вони грають роль утеплювачів, тому такий матеріал краще захищає рослини від холоду. Однак у спекотні сонячні дні температура може підвищуватися дуже швидко, тому теплиця вимагатиме обов'язкового провітрювання.
Вибрати такий матеріал для будівництва теплиці варто з кількох причин:
- Невисока ціна. Хоча такі листи дещо поступаються монолітним у прозорості, на практиці це не заважає швидкому зростанню рослин. При цьому коштує стільниковий полікарбонат значно дешевшим, конструкції з нього вимагають набагато менших витрат.
- Висока ударна міцність. Полікарбонат з комірчастою структурою здатний витримувати сильні удари, хоча за цим показником він дещо поступається монолітному. На відміну від скла, навіть при найзначнішому механічному навантаженні полікарбонат не розлітається на гострі уламки.
- Найменша вага. Внаслідок повітряних порожнеч стільниковий полікарбонат легший за монолітний, це дозволяє заощадити на фундаменті при зведенні теплиці. Також його простіше транспортувати та встановлювати.
- Широкий діапазон розмірів листа. Завдяки особливій структурі він зберігає міцність, тому може використовуватись при зведенні великих конструкцій. Також стільниковий полікарбонат може мати різну товщину, вибір залежить від вимог до міцності.
- Пружність та гнучкість. Як і монолітні листи, стільниковий полікарбонат може використовуватись при зведенні конструкцій складної форми, у тому числі аркових теплиць.
Поверхня може мати додаткову захисну плівку захисту рослин від ультрафіолетового випромінювання. Вона запобігає негативному впливу та забезпечує комфортні умови для зростання. З внутрішньої сторони полікарбонат може забезпечуватися захисним шаром для запобігання появі дрібних крапель води.