Вибір покрівельного матеріалу дуже важливий при облаштуванні даху. Сьогодні багато хто віддає перевагу металевій черепиці, яка вважається одним з найкращих покриттів. І колір металочерепиці при цьому має неабияке значення з цілого ряду причин.
Сучасний ринок пропонує на вибір споживача покриття покрівлі різних покриттів і відтінків. Такі широкі можливості, з одного боку, полегшують вибір, а з іншого – ускладнюють, оскільки, крім виробника та технічних характеристик, доводиться підбирати й колір матеріалу. Питання насправді нелегке, якщо врахувати, що покрівля прикрашатиме будинок кілька десятків років.
Які є кольори металочерепиці?
Можливі кольори металочерепиці представлені нижче
RAL 1003
Сигнальний жовтий
RAL 3011
Коричнево-червоний
RAL 5010
Горечавково-синій
RAL 6020
Хромовий зелений
RAL 7016
Антрацитово-сірий
RAL 7024
Графітовий сірий
RAL 8017
Шоколадно-коричневий
RAL 9006
Алюмінієво-білий
Завдяки тому, що палітра кольорів металевої черепиці досить широка, а кожен потенційний покупець зможе підібрати саме той колір для покрівельного облаштування, який найкраще підходить під екстер'єр. Як показала практика, психологи вже давно змогли довести, що кольори металочерепиці можуть давати досить сильний вплив на підсвідомість та психіку людини. Якщо підходити до такої справи з усією відповідальністю, то колір черепиці з металу, яка призначена для покрівельного оформлення, доброчинно впливатиме на емоційну складову:
- Кобальтовий, синій та ультрамарин – такі кольори можуть символізувати внутрішню мудрість та гармонію, як показала практика, і цей вибір дозволяє розслаблятися. Такі варіанти до вподоби самовідданим і цілеспрямованим людям. У нічний час при грамотному освітленні дах виглядатиме досить вигідно.
- Червоне вино і вишня – металеву черепицю у такому виконанні надавали перевагу раніше «вершки суспільства». Такі відтінки можуть передавати темпераментність, владу та силу власника житлового типу приміщення. Більшість психологів говорять, що ці варіанти можуть розвивати впевненість у своїх силах.
- Теракотовий та червоно-коричневий – зараз металева черепиця займає перші позиції, і це пояснюється тим, що подібне виконання максимально нагадує продукцію натурального типу, виготовлену з глини. Відмінним варіантом можна вважати поєднання на покрівлі пісочного, бежевого та блідо-жовтого тону. Такі рішення кольорів є справжнім символом достатку, стабільності, а також можуть істотно впливати на активні дії та спілкування.
- Смарагдовий чи зелений – така гама кольорів металочерепиці даху будинку є природними. У цьому виконанні покрівельний матеріал дає свіжість, спокій, врівноваженість. Зелена палітра кольорів може емоційно розслабити, цілюще впливати на нервову систему, а ще приносить в будинок розуміння і гармонію. Як кажуть психологи, люди, які віддають перевагу металевій черепиці в зеленому кольорі, товариські, дружні до оточення, досить спокійні та врівноважені.
- Графітовий, сірий – кольори черепиці, що символізують стриманість характеру та справедливість. Сірий колір бляхи також може впливати на інтелектуальну роботу, а також універсальний, і, якщо потрібно, його можна поєднувати з іншими тонами.
Перед тим як віддати перевагу якомусь варіанту, багато фахівців рекомендують звертати увагу на загальний дизайн. Зумовлено це тим, що дах обов'язково має гармонійно вписуватись.
Як вибрати колір даху?
- Будинок із зеленим дахом чудово впишеться у природний пейзаж. Синя покрівля виявиться ідеальною на тлі водойм, чи це озеро, море чи річка.
- До універсальної колористики для облаштування даху відноситься сірий. Він відмінно підходить для затінених місць з недостатнім освітленням, узгоджується із природним оточенням.
- Будинок з коричневим дахом чудово гармонує із зеленими кронами дерев. Такі покрівлі рекомендують для будівель, що знаходяться в парковій зоні або в оточенні садів.
- У північних регіонах із прохолодним кліматом рекомендуються темні відтінки. Темні поверхні гріються сильніше, швидше, довго зберігає накопичене тепло. Світла навпаки, відштовхує сонячне проміння.
- Класичні проєкти не приймають кислотних відтінків чи грубих переходів. Для класичної архітектури колір фасаду будинку підбирають у бежевих, білих або кавових тонах, які плавно переходять у дах темного кольору.
- Вирішуючи, який колір даху вибрати для дерев'яного будинку, краще згадати, що натуральне дерево ідеально поєднується з бежевим, пісковим, білим фасадом, оздобленим декором з деревини.
Як колір бляхи покрівлі посилить плюси будинку та завуалює мінуси?
Вдалий колір бляхи дозволяє правильно розставити акценти, підкреслити геометрію даху, нівелювати недоліки будівлі та сфокусувати увагу на достойність.
- Покрівля пастельних тонів візуально здається габаритнішою, темні відтінки навпаки, забезпечують протилежний ефект.
- При складних архітектурних формах не рекомендується використовувати покрівлю яскравих кольорів, оскільки вона відвертає увагу і може спотворити загальний візуальний концепт будинку.
- Насичені і чорні тони добре підійдуть якщо необхідно виділити певний архітектурний компонент.
- Чорний, помаранчевий чи сірий добре впишуться у стиль хай-тек чи авангард.
Які фактори враховують під час вибору кольори бляхи даху?
- Умови експлуатації. Темна покрівля швидше вигоряє під впливом сонячних променів. Такі кольори блях краще вибирати для будівель, що розташовані в тіні дерев.
- Гармонія кольору. Дах повинен гармоніювати зі стінами будинку. Ідеально, коли колористика покрівлі перегукується з обробкою цоколя, віконними дверними отворами, а немає окремо від загального дизайнерського ансамблю.
- Єдність архітектури. Кольорова палітра будівлі визначає її гармонійність з навколишнім пейзажем, підсобними спорудами. Тобто, поєднання даху будинку та паркану має бути гармонійним, а не кислотно-відштовхувальним. Якщо проєктом передбачено злиття будинку з пейзажем, то відтінок покрівлі та стін підбирають виходячи з навколишнього ландшафту. Підходять коричневі, блакитні, сірі, зелені відтінки. Для акцентування уваги на будівлю вибирають оздоблювальні матеріали в контрастній кольоровій гамі.
- Виробник. Покрівельний матеріал у повному обсязі краще купити в одного виробника. Компанії використовують різну технологію, пігменти, добавки, тому колір матеріалу може візуально відрізнятися, хоча маркування співпадатиме. До того ж маркування у різних виробників може бути зовсім різним.