Зміст
  1. Форма хвилі
  2. Вибираємо товщину металочерепиці
  3. Кількість цинку
  4. Полімерне покриття

Часто можна почути таке: "За радянських часів у мене дідусь із бабусею покрили дах, матеріал досі лежить і з ним нічого не сталося. Вміли раніше робити".  І в наш час вміють, а з урахуванням розвитку технологій роблять відмінний продукт для даху. Сьогодні клієнт вибирає між відмінним, хорошим, трохи менш хорошим і поганим матеріалом.  Який вибір металочерепиці зробите, така і буде ваша покрівля – якість залежить лише від Ваших уподобань.


Як вибрати металочерепицю?


Щоб вибрати металочерепицю, яка буде відповідати вашим уподобанням, потребам і бюджету, не потрібно бути інженером або гуру будівництва.

Металочерепиця - це покрівельний матеріал з тонколистової сталі з формою, що повторює натуральну і має з лицьового та тильного боку сторони спеціальне захисне покриття.


Як вибрати металочерепицю?


Вибирати металочерепицю потрібно за загальним параметрам:

  1. форма хвилі
  2. товщина металу
  3. кількість цинку
  4. полімерне покриття (фарба)

Кожен із них дає металочерепиці певні характеристики.


Як вибрати металочерепицю?


Форма хвилі

Параметри профілю металочерепиці – один із критеріїв вибору покрівельного покриття. Залежно від архітектурного стилю будинку та ландшафтного дизайну ділянки перевага надається найбільш гармонійній формі хвилі профільованого листа. 



Від форми металочерепиці залежать подальші розрахунки площі покрівельного матеріалу для даху, тому, що ширина металочерепиці різна, а також заклад металочерепиці при монтажу різний і залежить від форми.


Важливо! Ціна на металочерепицю розраховується по повній ширині листа, а розрахунок кількості листів  рахується по корисній ширині


Як вибрати металочерепицю?


Вибираємо товщину металочерепиці

Купити металочерепицю сьогодні можна в одній із трьох товщин, де 0,50 мм є найкращим рішенням при виборі товщини металочерепиці.


Товщина 0,50 мм

Найкращий варіант

  • міцність, стабільна геометрія листа та жорсткість забезпечені;
  • підйом металочерепиці на дах без побоювання погнути листи;
  • гарантія відсутності протікання (при дотриманні технології);
  • легкий та швидкий монтаж.


Товщина 0,45 мм

Середній варіант як технічно, і за вартістю.

  • листи металочерепиці можуть мати кривизну, в замках можливі щілини 2-3мм.;
  • потрібно стежити за можливими щілинами в нахльості замку і «підтягувати» листи при необхідності;

на другому місці за популярністю після 0,50 мм, покрівельники вже давно навчилися монтувати її з урахуванням перерахованих вище особливостей матеріалу.


Товщина 0,40 мм

Так має місце бути. Її виробляють, купують, монтують. Але низька ціна – це, мабуть, її єдиний плюс. Не дарма покрівельники називають її "фольга" і не дуже люблять із нею працювати.

  • підняти листи на дах і не погнути стає проблемою;
  • немає гарантії, що покрівля не дасть протікання, скоріше навпаки;
  • легко ушкоджується / мнеться.

Застосовувати такий виріб чи ні – вирішувати лише вам. Економія тут і зараз може обернутися 2-кратними витратами на ремонт, а то й заміну всієї покрівлі в цілому.


Як вибрати металочерепицю?


Кількість цинку

Багато хто думає, що металочерепиця — це просто фарбована сталь. Насправді її будова складніша. Сталевий лист покривається захисними шарами, одним з яких є цинк, і тільки потім на нього наносять кольорове полімерне покриття.

В першу чергу потрібно дивитися на кількість цинку, від цього фактора безпосередньо залежить наскільки довго буде служити металочерепиця. Чим більше цинку в металочерепиці, тим більше у неї опір корозії (не буде іржавіти, а в підсумку прослужить довше). Вміст цинку вимірюється г/м2.

Металочерепицю умовно можна поділити на три класи: 
  • Преміум. Металочерепиця від найбільшої німецької та польської металургійної компанії ArcelorMittal. Кількість цинку 250-225г на метр квадратний.
  • Економ. Металочерепиця словацького металургійного комбінату U. S. Steel Kosice та італійського виробника Arvedi. Кількість цинку 140г на метр квадратний.
  • Кіт у мішку. Китайська  металочерепиця. Кількість цинку 40г на метр квадратний. Ну тут як пощастить, металочерепиця може змінити колір покриття, служить не довго від 5 до 10 років. 
Все залежить від ваших фінансів, чим більше цинку, тим дорожче металочерепиця, відповідно довше буде служити.

Полімерне покриття

Тут вже на ваш смак. Але потрібно враховувати, більший шар матового покриття впливає на термін служби металочерепиці.


Глянець

Глянцевий поліестер - найдешевший варіант металевої черепиці з полімерним покриттям. Таке захисне покриття виготовляється на основі поліефіру.

Головна перевага металочерепиці поліестер - вона чудово витримує несприятливі кліматичні впливи - перепади температур, дощі, град, нагрівання до +90° та морози до -60°С.

Товщина шару поліестеру становить 25 – 27 мкм. Тому він не такий стійкий до механічних пошкоджень. Йому потрібне акуратне звернення при монтажі та доставці.


Мат

Матовий поліестер – покриття на основі поліефірної емалі з добавками частинок металу. Товщина шару матового поліестеру на металочерепиці – 35 мкм. Це покриття має всі переваги звичайного глянцевого поліестеру, але матова металочерепиця виглядає на даху благородніше і не блищить на сонці.

Крім того, стійкість до механічних пошкоджень у матового поліестеру трохи вища, ніж у звичайного - через більшу товщину (35 мкм замість 25-27 мкм) і міцнішого поверхневого шару.


металочерепиця як вибрати