Балкон — додатковий простір, який просто необхідно використовувати грамотно. Якщо ви так і вчинили, вирішивши перетворити приміщення на кімнату для відпочинку, робочий кабінет або ігрову, то не забудьте приділити увагу зовнішній обробці, яка не менш важлива, ніж внутрішнє оздоблення балкона. Обшивка балкона профнастилом — це практичне, довговічне та економічне рішення.


Балкон з профнастилу


Профнастил для балкона: переваги

На конструкцію балкона впливають відразу кілька негативних факторів – погодні умови та час. Щоб продовжити термін служби, необхідно використовувати надійний матеріал – профнастил, який також захистить шар утеплювача від намокання та руйнування, якщо ви вирішили утеплити кімнату.

Як виготовляється матеріал? Міцний сталевий лист покривається шаром антикорозійного цинкового покриття і кольоровими полімерами для декоративності. Захисний шар складається з пластизолю та поліестеру – матеріалів, які витримують будь-які температурні коливання, сильну вологість чи спеку. Аркуш профнастилу має гофровану форму.


Балкон з профнастилу


Таке рішення не випадкове, оскільки завдяки гофрам матеріалу вдається витримувати сильні, часом надмірні навантаження.


Балкон з профнастилу


Рекомендуємо використовувати профнастил для зовнішньої обшивки ще з однієї причини. Матеріал не викликає проблем з монтажем і має невелику вагу. Вам не доведеться витрачати гроші на посилення конструкції балкона, оскільки обробка не тисне на плиту перекриття.


Балкон з профнастилу


Серед переваг цього матеріалу можна виділити такі:

  • надійність; висока механічна міцність;
  • довговічність;
  • стійкість до вигоряння під впливом ультрафіолетового сонячного проміння;
  • стійкість до дії вітру (тому та обшивають профнастилом балкон зовні);
  • простота монтажу;
  • легкість (зовнішня обшивка балкона профнастилом зовні дозволяє не навантажувати балконну огорожу);
  • пожежна безпека (метал є метал);
  • відсутність неприємного запаху та нетоксичність (а ось якщо обшити балкон пластиком зовні, то запах, швидше за все, буде присутній);
  • ще однією перевагою металопрофілю, розміщеного зовні балкона, є те, що він буде повністю загерметизований.


Балкон з профнастилу


Монтаж профнастилу на балкон

Сьогодні обшивка балкона профнастилом стає все більш популярною, адже зробити це можна навіть своїми руками, а сам матеріал коштує дуже дешево. Обшивка профнастилом повинна проводитися з дотриманням усіх норм безпеки, адже здійснювати її необхідно своїми руками зовні, а це може бути небезпечним, якщо сам балкон не знаходиться на першому поверсі.


Балкон з профнастилу


Технологія обрешітки

Обрешітка (каркас) може бути закріплена до балкона і без додаткового посилення прямо на металеві конструкції. Щоправда, останні потрібно буде зачистити, поґрунтувати та обов'язково обробити антикорозійною рідиною. Для каркаса можуть бути використані або металеві або дерев'яні рейки.


Балкон з профнастилуПрямий, класичний. Він передбачає, що профіль буде закріплено саме паралельно стінам лоджії. Головною його перевагою є те, що він може бути легко заповнений мінеральною ватою як утеплювач, поверх якого зробити обшивку вже простіше простого; З косими виносами.

  • Тут профілі розташовуються з боків та попереду лоджії. Зробити такий каркас набагато складніше, проте це дозволить суттєво збільшити простір балкона та й підвіконня розшириться.
  • До речі, рейки, як дерев'яні, так і металеві, обов'язково повинні бути оброблені антисептиком. Це допоможе запобігти гниття обрешітки навіть у регіонах із надмірно вологим кліматом. Для установки дерев'яних брусків у металевій огорожі потрібно просвердлити дірки, для їх кріплення можна використовувати і гвинти,

    та стандартні шурупи одночасно. Рейки по довжині повинні точно відповідати довжині самої лоджії. А ось для брусків оптимальний варіант розміру – 40×20 мм. Елементи каркаса повинні бути з'єднані і по кутах – це найскладніше завдання (для цього бруски в кутах мають бути зафіксовані за допомогою шурупів).

    Наступний етап – оздоблення балкона профнастилом. Приклад схеми розташування елементів оздоблення лоджії


    Балкон з профнастилу


    Встановлення профнастилів

    Обшити лоджію профнастилом своїми руками досить просто, потрібно лише слідувати покроковій інструкції, поданій нижче:

    1. Проводимо демонтаж старого покриття. Після чого робимо зачистку та сушіння (після очищення поверхні, вона ще обов'язково має бути та добре висушена);
    2. Наступний етап — формування решетування або каркаса. Як зазначалося вище, зробити цього легко і своїми руками. Боятися робити не потрібно - навіть у разі помилки все легко і швидко можна переробити. Для того, щоб закріпити рейки, як уже зазначалося, потрібно в балконній огорожі просвердлити отвори. Зазвичай для цих цілей використовуються свердла для металу з діаметром 3,5 мм. Важливо, що отвори свердляться саме у 2 ряди по опорній плиті. Причому відстань між ними може становити максимум 1,2 метра (оптимальний варіант, на думку фахівців – рівно 1 метр). Найнижча рейка повинна монтуватися так, щоб згодом до неї можна було дістати шурупокрутом і добре закріпити;
    3. Під час закріплення, якщо балкон знаходиться на другому поверсі та вище, обов'язково потрібно 2 особи, при цьому у того, хто кріпитиме профнастил, повинен бути страхувальний трос. Премію Дарвіна через дурні смерті ще ніхто не скасовував. Потрібно враховувати, що габаритний розмір одного аркуша становить 1,2 метра – він повністю перекриє каркас. А ось ширина профлиста розраховується з урахуванням напуску, що знаходиться в межах 5-15 см;
    4. Для кріплення використовуються шурупи з кольоровими капелюшками (їх зазвичай вибирають під колір основного матеріалу, але можна зіграти та на контрасті — якщо профнастил, наприклад, синього кольору, то можна взяти шурупи з червоними капелюшками). До речі, вони оснащуються спеціальними гумовими шайбами, що забезпечують додаткову гідроізоляцію у місцях стику. Вкручуються вони саме у 2 ряди, по всій площі шматка, але тільки зсередини вигину;

    Кольорові шурупи з гумовими шайбами ​​— ідеальний варіант для монтажу профлиста Між конструкцією та частиною стіни потрібно залишати прозір в 0,5 см, щоб було місце для кріплення куточків; У прозір встановлюється внутрішній куточок. Якщо він прилягає до стіни нещільно, значить, профнастил потрібно ще додатково зміцнювати (ущільнювати) за допомогою описаних вище саморізів. Сам металевий лист, до речі, досить тонкий, саморізи туди потрібно вкручувати акуратно для уникнення пошкоджень; Зовнішні куточки встановлюються, так само як і внутрішні.


    Балкон з профнастилу


    Поради щодо використання профлиста

    Якщо лоджія знаходиться на останньому поверсі будівлі, то за допомогою профнастилу можна відразу ж зробити й дах, тільки ребер жорсткості у нього має бути більше, ніж у матеріалу, який використовувався для обшивки.

    Для даху краще вибирати профнастил з великою кількістю ребер жорсткості Чи можна запобігти сильному шуму, який видає матеріал під час дощу? Можна, можливо. Якщо вмонтовувати його на товстий шар утеплювача. Однак повністю позбутися «барабанного дробу» ніяк не вийде: така вже особливість профлиста. Втім, якщо балкон надійно загерметизований, то звук у самій квартирі особливо не буде чутний. Схема кріплення профнастилу на дах балкона останнього поверху


    Балкон з профнастилуБалкон з профнастилу Балкон з профнастилу Балкон з профнастилу Балкон з профнастилу