Бажання збільшити метраж корисної площі зробило мансарду дуже популярним приміщенням. Колишнє холодне горище, завдяки переробці і утепленню стає повноцінною кімнатою, його освітлення можуть забезпечувати не тільки вікна на фронтоні, але і на схилах даху. Монтаж такого джерела освітлення досить складний, але, бажаючи заощадити кошти, домовласники, які мають невеликий досвід роботи з будівельними інструментами, прагнуть виконати його самостійно. Правильний вибір і установка мансардних вікон своїми руками з дотриманням технологічних норм забезпечать якісну теплоізоляцію і відсутність протікання.

 

Основні правила установки

  1. Кріплення мансардного вікна виконується не до обрешітки покрівлі, а до крокв.
  2. Відстань від віконного отвору до крокв не повинно бути менше ніж 3 см.
  3. Нижню частину вікна краще розмістити на горизонтальній балці.
  4. Стулка мансардного вікна надаватися після установки його коробки.
  5. Потрібно утеплення віконної конструкції.
  6. Правильна установка збільшує освітленість на 40%.
  7. Герметичність вікна має величезне значення, так як на нього припадає високе навантаження від атмосферних опадів.
  8. Оклад вікна підбирається відповідно до виду покрівлі.

 

Вибір місця для віконної конструкції

Специфіка розташування мансардного вікна вимагає врахування деяких нюансів: ширина конструкції повинна бути менше прольоту між кроквами, якщо хочеться отримати більше світла, то необхідно встановити кілька вікон. Висота установки повинна забезпечити можливість управління стулкою за допомогою ручки, її середнє значення - 80-130 см.

Кут нахилу скатів також впливає на розміщення вікон, на пологій покрівлі вони розташовуються вище.

 

Монтаж

Перед тим як встановити мансардне вікно, необхідно виконати розмітку місця. Вона проводиться зсередини приміщення. Від крокв відступається по 3 см, намічається нижня межа вікна, відкладається додатково 9 см для покрівлі з високим профілем і 6 см - для плоскої. Відзначивши верхню межу, відповідну висоти моделі, відзначаємо вгору ще 7 см. Гідроізоляційне полотно розрізається з запасом в 20 см і загортається всередину. Якщо дахове покриття вже встановлено, його потрібно зрізати.
У деяких випадках можна виконати монтаж так:

 

У нижній частині прорізу прибивається брус, орієнтований по горизонталі, у верхній частині - планка, паралельна обрешітці.

 

 

Щоб не пошкодити скло і фурнітуру в процесі установки, рекомендується зняти стулку. Далі виконується монтаж рами, відповідно до інструкції виробника. У просвердлені отвори вставляються кронштейни, які входять в комплект. На верхню частину рами степлером кріпиться смуга мінеральної вати для утеплення. До монтажного бруса внизу конструкції також кріпиться смуга утеплювача. Рама встановлюється в отвір і кріпиться за кутники саморізами. Закручування верхнього кріплення виконується в повному обсязі, залишається можливість для вирівнювання.

Тепер стулка повертається на місце і перевіряється рівномірність зазору з усіх боків прилягання. Переконавшись в правильному встановленні стулки, виконуємо надійне закріплення саморізів в верхній частині, а скло знову знімаємо. Залишені частини гідроізоляції кріпляться під ущільнювач вікна скобами, навколо вікна розкладається гідроізоляційний фартух, верх якого зводиться під жолоб.

 

Установка окладу

Роботи з монтажу частин окладу починаються з установки під вікном гофрованого фартуха. Після цього закріплюються бічні елементи, які необхідно вставити в нижню частину до клацання. Завершує процес верхня накладка. Всі частини кріпляться до рами саморізами і щільно стикуються між собою. Далі укладається покрівельний матеріал.

Прийшов час остаточного встановлення стулки на місце, мансардне вікно встановлено.