Товщина металочерепиці для даху може відрізнятися, кожен вид призначений для покриття конкретної споруди, в різних умовах


В Україні в переважній більшості для виробництва металочерепиці застосовується сталь товщиною 0,4-0,6 мм. 0,35 для рідкісних «гурманів», для яких ціна понад усе. Особливо цим грішать недобросовісні підрядники: коли будівля підведена під дах, грошей вже не залишається ні на що, тому вирішують заощадити саме на покрівельному матеріалі.

Твердження, чим товстіше, тим краще, теж не зовсім відповідає дійсності. Розберемося по кожній товщині. Причому мова буде йти про фактичну товщину металу, а не задекларовану в документах виробником. Тому що згідно з ГОСТом для металу допускається відхилення товщини металу до 0,06 мм, тобто за фактом заявлена сталь 0,45 мм може мати товщину 0,39 мм! 


Як дізнатись товщину?

1.) Маркування на аркуші.

Відомі виробники зазвичай маркують продукцію, де вказують дату виготовлення, марку та товщину стали.


маркування товщина металочерепицітовщина металочерепиця


2.) Спеціальні вимірювальний прилад: мікрометр.

Такий спосіб менш надійний через можливість похибки у вимірюванні. Адже мова йде про мікрони. Для отримання найбільш точних показань слід здійснювати замір на рівній ділянці металочерепиці або використовувати для зразка плоский лист, з якого буде прокатана покрівля. Інструмент штангенциркуль не підходить для вимірювань подібної точності, тому не рекомендуємо використовувати його у своїх дослідженнях.


розмір товщини металочерепицімікрометрТовщина


Металочерепиця 0,35 мм

Не буду вдаватися в деталі, чому цей матеріал не можна використовуватися. Просто це не покрівельний матеріал. Для декоративних цілей у вигляді черепичної покрівлі десь всередині торгового центру згодиться, але не більше.


Металочерепиця 0,4 мм

Металочерепиця товщиною 0,4 мм може бути використана тільки на фальш-покрівлях і декоративних козирках, на яких не буде накопичуватися сніг. Для довгих скатів - понад 2,5 метра, перекривати одним листом проблематично, через те, що такий лист легко деформується при монтажі та підйомі. Після цього ніякі замки (стики) не зійдуться.


Металочерепиця 0,45 мм

Для покрівель з кутом понад 30 градусів цілком підійде і товщина 0,45 мм (гарантована фактична товщина, а не по ГОСТу). На менших ухилах покрівлі такий метал не буде витримувати снігового навантаження. Його можна досить легко пошкодити в процесі монтажу, також висока ймовірність порушення геометрії листів під час транспортування і підйому на покрівлю і як наслідок - стики між листами зійдуться на даху.


Крок обрешітки під металочерепицю завжди збігається з довжиною хвилі профілю. Найпоширеніший крок становить 350 мм. Сам матеріал спирається на дерев'яну під конструкцію виключно нижньою точкою прогину хвилі, тому доцільності робити суцільне обрешетування для збільшення несучої здатності покрівельного матеріалу - немає. Саме тому вибір більш тонкого металу для металочерепиці з метою заощадити та компенсувати втрату жорсткості покрівельного матеріалу внаслідок суцільної обрешетніки не має ніякого сенсу.


Металочерепиця 0,5-0,55 мм

Я об'єднав ці дві товщини в одну групу, тому що вони схожі по своїм функціональностям. Метал цієї категорії прекрасно тримає форму і не настільки примхливий до переміщень в просторі під час підготовчих робіт і в монтажі. Метал підходить для будь-якого кута покрівлі, на який рекомендується використовувати даний вид покрівельного покриття - від 14 градусів. Вибір на користь цього варіанту оптимальний з точки зору ціна-якість і довговічність покриття.

Оптимальний варіант - вибір на користь 0,5 мм на увазі меншої вартості в порівнянні з металом товщиною 0,55 мм. Так само 0,55 мм метал практично не зустрічається на ринку і якщо проаналізувати статистику відвантажень металургійних комбінатів прокату з кольоровим полімерним покриттям цієї товщини, то ми побачимо, що частка 0,55 мала.Резюмуючи все вищесказане можна рекомендувати металочерепицю завтовшки 0,5 мм, а також 0,45 з деякими обмеженнями щодо мінімальної кута покрівлі. При цьому важливо звернути увагу що деякі виробники або продавці навмисно завищують товщину металу. Довіряйте перевіреним виробникам з надійною репутацією.