Один з найбільш поширених питань при виборі та купівлі покрівельних матеріалів - “Скільки коштує квадратний метр покрівлі? Скільки коштує покрівля даху?“. Відразу на таке питання однозначно відповісти не можна. У цій статті ми постараємося роз'яснити, з чого ж складається ця сама “ціна квадратного метра“.

По-перше, Вам необхідно визначитися з вибором самого покрівельного матеріалу. Це може бути гнучка черепиця, профнастил, модульна черепиця, металочерепиця, композитна черепиця і т.п.

Питання вибору покрівельного матеріалу бажано вирішити на стадії проектування будинку, оскільки для різних видів покрівельних матеріалів необхідна своя покрівельна конструкція. Це пов'язано з відмінностями матеріалів між собою як по вазі, так і за способом установки. Наприклад, гнучка черепиця легше керамічної в 5-6 разів і для неї необхідно суцільну підставу. А для керамічної черепиці необхідна посилена кроквяна система і лати, встановлена ​​з певним кроком (залежить від виду черепиці). Так само необхідно мати на увазі й те, що деякі види дорогих матеріалів (наприклад, керамічна черепиця) не завжди є в наявності на складах постачальників і їх необхідно замовляти заздалегідь (термін постачання може варіюватися від 2-х тижнів до 2-х місяців).


По-друге, необхідно вибрати виробника, модель, покриття і колір покрівельного матеріалу. Як правило, кожен вид покрівельного матеріалу представлений декількома виробниками, кожен з яких має кілька серій матеріалів від економ класу до елітних моделей різних форм, видів і кольорових рішень, які відрізняються між собою за ціною. Цей момент так само буде впливати на загальну вартість покрівлі. Вибрати конкретного виробника того чи іншого матеріалу найкраще в спеціалізованій покрівельній фірмі, в якій представлений найбільш повний спектр покрівельних матеріалів різних виробників.


Кожний дах індивідуальний і вартість саме Вашої покрівлі можна назвати тільки після детального розрахунку за наданим проєктом покрівлі або після виїзду фахівця на об'єкт. Адже крім самого покрівельного покриття в цю вартість входитимуть покрівельні комплектуючі та додаткові елементи покрівельної конструкції. Відповідно, чим складніше дах, тим більше елементів і комплектуючих буде потрібно для його монтажу. У зв'язку з цим і збільшується ціна квадратного метра покрівлі. Так само на складному даху необхідно буде враховувати додаткові витрати матеріалу на 'обріз'. На складному даху для деяких покрівельних матеріалів витрата може досягати 30% від площі покрівлі.





Складність покрівлі визначається кількістю і геометричною формою скатів. Покрівлі з кількістю площин від 1 до 4 зазвичай вважаються простими, від 4 до 10 середньої складності, 10 і вище - складними. Найпростішими вважаються односхилий дах (застосовуються найчастіше при будівництві веранд і терас, господарських будівель, складських приміщень) і двосхилий дах.


У комплектацію покрівельної системи входять наступні додаткові елементи та комплектуючі (за потребою, в залежності від виду покрівельного матеріалу і покрівельної конструкції):


  1. конькові елементи;
  2. карнизні, вітрові планки;
  3. елементи примикання до стін і труб;
  4. елементи підпокрівельної вентиляції (аератори);
  5. прохідні елементи (антенні виходи, каналізаційні виходи і т.д.);
  6. елементи кріплення;
  7. елементи безпеки та снігозатримання;
  8. матеріали та елементи для облаштування підшивки звисів;
  9. декоративні елементи та прикраси покрівлі;
  10. теплоізоляція, гідроізоляція, пароізоляція (для утепленої мансардної покрівлі);
  11. елементи дерев'яних конструкцій (кроквяна система, лати);
  12. мансардні вікна;
  13. елементи водостічної системи.


Підсумкова вартість покрівлі буде складатися з суми вартості покрівельного матеріалу (з урахуванням необхідного технологічного запасу на складність) і вартості покрівельних аксесуарів, комплектуючих і додаткових елементів.




Так само необхідно врахувати вартість покрівельних робіт. Зазвичай вартість монтажу становить від 70 до 150% вартості матеріалів і залежить від таких факторів, як: площа покрівлі, складність і висота даху, віддаленість об'єкта і т.д.




Вам необхідно пам'ятати, що Ви купуєте покрівельну конструкцію, а не квадратний метр матеріалу або будь-яку окрему послугу. Тому вартість покрівлі необхідно оцінювати в комплексі з урахуванням всіх необхідних матеріалів, доставки та монтажу.


У висновку хочемо дати деякі поради, якими ми рекомендуємо користуватися при купівлі покрівельних матеріалів:


1. Не економте на покрівельному матеріалі та додаткових елементах

Чим дешевше матеріал, тим більше ймовірність, що він швидше зіпсується та потрібна буде заміна. А переробляти покрівлю завжди дорожче, ніж будувати нову. Може вийти так, що дешевий матеріал в результаті виявиться дорогим, і навпаки. Якість не буває дешевою, тому крилата фраза 'Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі' як ніколи актуальна при виборі покрівельного матеріалу.

Те ж саме стосується і використання додаткових елементів. Економія на якомусь елементі, або відмова від його застосування, може привести до небажаних наслідків (протікання, утворення конденсату і т.д.)


2. Купуйте всі елементи покрівельної конструкції в одному місці

В пошуках дешевших матеріалів можна витратити досить багато часу. Замовивши матеріали з різних місць, Ви втратите додаткові кошти на доставці, адже доставляти матеріали з одного складу (за одну поїздку) дешевше, ніж з різних. Ще один момент - використовуючи неоригінальні додаткові елементи, можна позбутися гарантії на матеріал від виробника. У підсумку витрати виявляться більш значні, ніж економія. До того ж багато покрівельних фірм роблять знижки на комплексні поставки.