Однією з найпоширеніших фасадних робіт є монтаж сайдингу металевого, фасадний матеріал займає першість з обшиття будинку в м Луцьк Волинської обл. Україна.

І хоча зазвичай для проведення таких робіт краще запрошувати професіоналів, розглянемо, як провести монтаж  сайдингу металевого самостійно: покрокова інструкція, технологія і деякі рекомендації фахівців.




Монтаж обрешітки під сайдинг металевий

При влаштуванні фасаду із сайдингу металевого створюється конструкція, подібна вентильованому фасаду. Така під конструкція забезпечує вентиляцію повітря і зберігає стіни будинку в сухості, продовжуючи їх термін служби.


Монтаж дерев'яної обрешітки

Дерев'яні лати обійдеться дешевше, з її монтуванням виникне менше труднощів, але не забувайте, що деревина піддається гниттю і горінню.

Тому, якщо вибрали такий варіант, візьміть на замітку кілька рекомендацій:

  1. Бруски вибирайте розміром 50 на 50 міліметрів
  2. Відносна вологість матеріалу не повинно перевищувати 14%
  3. Обробити антисептичним складом
Недоліками. Під час експлуатації дерево висихає, вмощується, крутиться, що призводить до зіпсованого зовнішнього вигляду всього фасаду будівлі.


Монтаж металевої обрешітки під сайдинг

Металева обрешітка більш стабільна у своїх характеристиках, вона довше прослужать і не підведе з часом. Крок обрешітки визначається конструкцією будівлі й часто шириною утеплювача, який вкладається в цю обрешітку. Але, все ж таки для металевого сайдингу крок обрешітки варіюється від 400 мм до 1000 мм. По кутах, навколо вікон і дверей решетування встановлюється по периметру прорізу. Також лати повинні бути встановлені ​​в місці стику панелей.

Якщо роботи проводяться на цегляній стіні, стежте, щоб дюбелі не потрапляли в шви кладки. Не можна висвердлювати кріпильні отвори в пустотілих блоках і цеглі.

Укладання утеплювача

Утеплювач виконує завдання збереження тепла в будинку в холодну пору року і недопущення нагрівання приміщення в літні місяці. Правильно утеплений будинок не втрачає енергію взимку і не вимагає кондиціонування влітку. Важливо не допустити потрапляння вологи в утеплювач - для цього встановлюється гідрозахисна мембрана, а утеплювач вибирається з найменшим коефіцієнтом вологопоглинання.

Монтаж утеплювача починається з низу вгору. При цьому нижні плити впирається або в цоколь будинку, або на попередньо змонтовану обрешітку. Кріплення утеплювача потрібно проводити спеціальними дюбелями.


При роботі з утеплювачем не забудьте надіти рукавички і захисні окуляри. Укладайте утеплювач максимально щільно, но не допускайте деформації плит

Гідроізоляція

Використання гідроізоляції гарантовано продовжить термін служби, вона захистить обрешітку з дерева від гниття, металеву від можливої ​​корозії. Захист від вітру покликана зберігати тепло, яке видувається потоками вітру. 

Такими якостями володіє супердифузійна мембрана. Щоб зберегти можливість виходу пара з внутрішніх приміщень потрібно залишати прозір між супердифузійною мембраною і сайдингом. Подібний прозір формує канали одноконтурної вентиляції, він повинен становити 3-4 см. На теплоізоляцію мембрана монтується без прозір, це сприяє відводу пари та конденсатів від утеплювача. 

До дерев'яної обрешітки гідроізоляційну плівку можна прикріпити степлером, до металевої обрешітки - двостороннім скотчем. Найефективніше виконувати горизонтальний монтаж з десятисантиметровим накладом в місці стику.

При влаштуванні фасаду без утеплення, застосування дифузійної плівки необхідно!


Інструкція по монтажу металевого сайдингу

Загальні правила по монтажу металевого сайдингу своїми руками:

  1. Починати монтаж панелей слід з кута будівлі.
  2. Перед безпосереднім монтажем панелі, видаліть з неї захисну плівку.
  3. Між саморізом і панеллю необхідно залишити відстань 1-1,5 мм, щоб при нагріванні та охолодженні сайдинг міг вільно рухатися, піддаючись, хоч і мінімального, але коефіцієнту розширення-стиснення.
  4. При кріпленні саморізи загортаються без попереднього засвердлювання рівно по центру передбаченої на виробництві перфорації. Кріплення панелі проводиться в кожну порешетену з кроком обрешітки.
  5. При монтажі добірних елементів залишається прозір в 5-10 мм між ребром панелі та добірного елемента для запобігання деформації панелі при температурному перепаді.

Монтаж сайдингу горизонтально

У цьому випадку монтаж ведеться знизу вгору. Стартова планка, що забезпечує необхідне закріплення першої панелі сайдингу встановлюється по нижньому краю облицювання. Для правильної установки необхідно за допомогою рівня (будь-якого типу) нанести позначки на стіну, за якими встановлюється стартова планка.

Вставте першу панель сайдингу в стартову планку (мал. 4), закріпіть саморізами (в разі дерев'яної обрешітки - цвяхами) верхній край панелі, починаючи від її центру. Перш ніж кріпити, переконайтеся, що панель щільно вставлена в заціп по всій довжині.

Усі наступні панелі зачіпляються за вже змонтовані (мал. 4) і закріплюються аналогічно.

Обов'язково перевіряйте горизонтальність монтованих панелей.

Монтаж сайдингу вертикально

Залежно від ситуації стартовим елементом при вертикальному розташуванні сайдингу можуть служити: стартова планка, кут зовнішній, кут внутрішній, а також відкосні планки. Стартовий елемент встановлюється за рівнем і закріплюється з кроком 300 мм.

Закріплюючи панель, встановіть верхній шуруп (цвях), так щоб панель вільно висіла на ньому, потім встановіть всі інші, в центр отворів (мал. 5). Так само як і при горизонтальному монтажі, необхідно перевіряти вертикальність панелей і заціп.


Монтаж кутів та защільників.

По відвісу встановити зовнішні та внутрішні кути, закріпити з кроком 300 мм по обидва боки. Таким же чином в місцях планованих стиків встановлюється стикова планка.

Потім, при монтажі панелей сайдингу, кріплення панелей до кутів і защільників необхідно здійснювати в кожному ряду.


Монтаж відкосів дверей і вікон.

Монтаж відкосів віконних і дверних отворів можуть служити: складна завершальна планка, планка відкосу, лиштва або кріпильна планка. У деяких випадках використовуються кутники зовнішні (85 × 85; 50 × 50; 30 × 30), які встановлюються вже поверх змонтованого сайдингу. На підвіконня зазвичай укладається водовідлив віконний.

Спочатку встановити верхні деталі, потім бічні. Після того як змонтований сайдинг встановлюється водовідлив. Якщо необхідно облицювати стінки отворів, краще зробити це до обшивки стін.


Завершення монтажу

Завершуючи монтаж, необхідно здійснити обрамлення верхнього краю. Виконати його можна, в залежності від ситуації, верхнім відливом, кріпильною планкою, кутником зовнішнім (85 × 85; 50 × 50; 30 × 30) або іншими комплектуючими.