Монтаж профнастилу на дах
Одним з найпоширеніших покрівельних робіт є монтаж профнастилу на дах, покрівельний матеріал займає першість з покриття даху в м Луцьк Волинської обл. Україна.
І хоча зазвичай для проведення таких робіт краще запрошувати професіоналів, розглянемо, як провести монтаж металопрофілю своїми руками: покрокова інструкція, технологія і деякі рекомендації фахівців.
Монтаж обрешітки
Обрешітка може виконуватися з дерева, залізобетонних плит або з металу. При цьому металева обрешітка під профнастил застосовується в разі використання листів товщиною понад 0,7 мм на покрівлях з мінімальним ухилом скатів.
У місці виходу димоходу, біля вікон потрібно робити суцільну обрешітку.
Обрешітка - це лише верхній елемент покрівельного пирога, до якого і проводиться безпосереднє кріплення профнастилу.
Оскільки будь-які дерев'яні конструкції схильні до гниття і цвілі, їх потрібно в обов'язковому порядку обробити антисептичним просоченням, щоб максимально продовжити термін експлуатації.
Монтаж гідроізоляції для даху
- гідроізоляцію рекомендується монтувати безпосередньо перед фіксацією листів на заздалегідь зроблену обрешітку під профнастил;
- для цього використовується спеціальна гідроізоляційна плівка, причому рекомендується закріплювати їх так, щоб матеріал звисав приблизно на 20 мм;
- монтаж плівки починається з нижнього краю даху і ведеться до коника;
- всі нахлести матеріалу проклеюються спеціальною клейкою стрічкою, що володіє високими герметичними властивостями.
- Крім гідроізоляції слід підготувати вентиляційні отвори, що дають можливість переміщатися повітряним потокам. Для цього робляться отвори між покрівельними листами та коньковою планкою. Дані дії дозволяють отримати дійсно якісну конструкцію на даху.
Монтаж профнастилу
Укладання профільованих листів на двосхилий дах починають з торцевого краю даху, на вальмовий дах - з центру. Листи вирівнюються по шнуру, натягнутому вздовж карниза, не рекомендується вирівнювати листи по торці ската.
Cамостійно виконати підйом профлиста на висоту у вас не вийде. Таку роботу потрібно виконувати як мінімум утрьох. Щоб не пошкодити і не подряпати полімерний шар на профнастилі, ходити по ньому можна виключно в м'якому взутті.
Черговість монтажу профнастилу схожа на черговість монтажу металочерепиці. Не забуваючи про карнизний звис (35-40 мм), встановити на своє місце перший покрівельний лист і тимчасово прикріпити одним шурупом у коника даху по центру аркуша. Укласти поруч наступний лист, вирівняти його край у схилу з попереднім листом і тимчасово зміцнити так само як і першу плиту. Листи покрівельні від звису до коника даху з'єднати між собою на гребені хвилі само свердлувальними шурупами 4,8 × 19 мм кроком 500 мм. Таким чином встановити 3-4 покрівельних листи, вирівняти їх по лінії схилу покрівлі, після чого прикріпити остаточно.
У схилу і на конику покрівельні листи прикріпляються до обрешітки через дно профілю в кожну другу хвилю. У торцевого краю в кожну Решетінь по дну профільованих листів. В середині в шаховому порядку, закручуючи саморізи 4,8 × 38 мм в кожен квадратний метр листа по 4-5 штук.
Нюанс. Листи краще не монтувати при сильному вітрі. Незакріплені листи можуть прогнутися.
Різка профлиста виконується при дотриманні правил:
- процес проводиться на рівній поверхні;
- допускається користуватися дрилем, оснащеної дисковою насадкою, а також можна виконувати ці дії ножицями, призначеними для роботи з металом або ножівкою, що володіє дрібними зубами;
- не допускається для профнастилу користуватися будь-яким обладнанням, оснащеним абразивними дисками, тому не використовується для цих цілей болгарка, тому, що під час роботи таких агрегатів виділяється значна теплова енергія, яка погіршує характеристики покрівельного матеріалу;
- під час різання непрофесіоналами практично завжди пошкоджується край листів, тому слід заздалегідь придбати відповідну за кольором фарбу.
Правила кріплення профнастилу
- фіксація листів виконується із застосуванням спеціальних шестигранних саморізів для профнастилу, довжина яких дорівнює 80 мм, а також вони оснащуються особливою прокладкою ущільнювача;
- не допускається занадто сильно затягувати дані елементи кріплення, оскільки такі надмірні дії можуть стати причиною значної щільності прокладки, тому порушується цілісність гідроізоляційного шару;
- кріплення виробляється в нижній частині хвиль кожного листа, а поруч з ковзанами і в ділянках, де є нахлест, фіксація виконується у верхній частині хвилі;
Монтаж вітрової планки
Установка торцевої планки проводиться після повного завершення робіт по монтажу профнастилу, але до того, як буде встановлена конькова планка. Установка вітрової планки для профнастилу проводиться на покрівельні саморізи по дереву, довжина яких дозволяла б надійно закріпити планку.
Кріплення виконується вже по завершенню вкладання покрівельного матеріалу. Ці деталі настеляються на металочерепицю з перекриттям в одну хвилю.
Зверніть увагу, що шви між вітровими планками потрібно загерметизувати силіконом, щоб вони не пропускали вологу.
Монтаж конька
Монтаж конька починають після встановлення профнастилу. При цьому листи профнастилу не повинні доходити до конькового ребра (лінії перетину скатів) на 50-100 мм. Це дає можливість повітрю безперешкодно рухатися в підпокрівельному просторі і виходити в районі конька. Щоб надійно закріпити коньок, на верхній частині обох скатів монтують по одному додатковому бруску обрешітки. Вони слугуватимуть опорою для кріплення конькової планки.
Порядок робіт з монтажу конька:
- Починають роботи з одного краю конькового ребра, напрямок укладання протилежний руху переважаючих направлень.
- Монтують ущільнювач. Як правило, його приклеюють на конькову планку, зі зворотного боку полиць, на відстані 3 см від країв. Іноді ущільнювач монтують безпосередньо на профлист, в районі коника.
- Конькові елементи укладають уздовж конструктивного коника покрівлі (ребра) з перетином 150-200 мм. Перехрест круглих ковзанів ведеться по лініях штампування.
- Кріплення елементів виконують до верхньої гофре (хвилі або трапеції) профнастилу, пропускаючи саморізи через обрешітку. Крок кріплень - 300-400 мм. Саморізи заганяють на кінцях полиць конькової планки, на відстані в кілька сантиметрів від краю.
Монтаж єндової
Єндова - це елемент покрівельного покриття у вигляді кута або жолоби. Встановлюється виріб на стику двох скатів і є обов'язковою частиною складової даху.
Процес монтаж єндової:
- У місці монтажу ендової покрівлі підсилюють обрешітку, використовуючи обрізну дошку перетином 4 * 15 см.
- Обрешітку застеляють гідроізоляційним матеріалом, для більшого захисту можна укласти кілька шарів.
- Далі виконують фіксацію внутрішньої планки розжолобка, за допомогою оцинкованих шурупів.
- Укладають покрівельний матеріал, промащуючи прозір в місці стику силіконовим герметиком.
- На завершення монтують верхню ендову, закріплюючи її покрівельними саморізами, на яких є спеціальні пресшайбою.
Монтаж карнизної планки
Стандартна довжина виробів зазвичай дорівнює 2 метрам. На поверхню дошки планки монтуються оцинкованими цвяхами або саморізами. Якщо гранично коротко, то карнизна планка встановлюється на стартову дошку обрешітки. Металевий елемент захищає відкриту область деревини від вологи, криги та інших атмосферних явищ. Плюс до всього, при подальшій установці водостічної системи планка виконує функцію відливу і задає напрямок води в жолоб.
Монтаж крапельника
Крапельник монтується на кроквяні балки до установки обрешітки та призначений для відведення вологи з поверхні гідроізоляційної мембрани. Тому таку планку часто називають крапельник конденсату. Без установки фартуха волога може потрапляти на крокви або під елементи підшивки звису даху.