Софіти виконують два завдання: надають будівлі більш естетичний вигляд і забезпечують вентиляційний ефект, що продовжує термін експлуатації покрівлі. Перфорована структура цих виробів дає можливість повітрю вільно циркулювати.

Провітрювання будинку дозволяє домогтися правильного функціонування утеплювача. У дахах горищного типу він розташовується на горищі, в мансардних конструкціях, де заповнює простір між елементами кроквяної системи. Утеплювальний матеріал пропускає через себе пар, який надходить з внутрішньої та зовнішньої сторони будівлі.



Софіти поділяються на різновиди залежно від використовуваного для їх виготовлення матеріалу і способу експлуатації. Спочатку розглянемо типи, розділені відповідно до першого критерію:


  1. Металеві вироби також є практичним і довговічним матеріалом. При цьому їх можна придбати за цілком прийнятною вартістю. Для виробництва таких софітів застосовуються оцинкована сталь.
  2. Вінілові софіти виробляються на основі ПВХ. Ці вироби випускаються в широкому асортименті, що дозволяє підібрати їх під інтер'єрне оформлення. Оздоблення софітами з ПВХ сьогодні набула широкого поширення. Вони відрізняються доступною вартістю, стійкі до появи цвілі та грибкових утворень, мають невелику масу, витримують температурні перепади в діапазоні від + 60 ° С до -50 ° С.


Софіт ПВХ

Софіт металевий


Види софітів

Софіти - спеціально створені панелі, які влаштовуються на карнизних або фронтонних звисах і не дозволяють гризунам і птахам проникати на горище через щілини для природної вентиляції. Завдяки заповненню цього простору тяга повітряного потоку збільшується, отже, поліпшується і сам процес вентиляції.

По суті, софіти - це матеріал для зовнішньої частини даху. Сировиною для  виробництва може виступати як пластик (ПВХ), так і метал. 

Залежно від особливостей експлуатації розрізняють наступні види софітів:

  1. Суцільні неперфоровані панелі. З їх допомогою виконується суцільна підшивка карниза софітів.
  2. Перфоровані панелі. Вони застосовуються для оформлення виступаючих частин. Установка цих виробів дозволить провітрювати всі внутрішні елементи покрівлі.


Перфорований софіт

Неперфорований софіт



Основні переваги софітів:

  • Довговічність невибагливість у догляді.
  • Для очищення поверхні досить протерти вологою ганчіркою
  • Несприятлива для мікроорганізмів навколишнє середовище, отже, цвіль і грибок не буде утворюватися
  • Великий асортимент кольорової гами та відтінків. Це властивість софітів в більшості випадків є основною причиною їх покупки
  • Дешевизна


Софіти застосовуються при зведенні нових будівель, а також в процесі відновлення та оновлення вже побудованого будинку. При наявності виступаючих частин даху, таких як фронтони, козирки, звиси або карнизи слід вибирати перфоровані софіти. Вони перетворять будову, додадуть йому закінчений вигляд і захистять від агресивного впливу зовнішніх факторів.

Для оздоблювальних робіт всередині приміщення підбираються вироби без перфорації. Що стосується колірної гами тут можна спиратися на власні переваги. Відповідно до думки фахівців найбільш привабливо виглядають софіти, які контрастують з кольором будинку.


Елементи софіту

В нашому інтернет-магазині ви можете купити якісний польський софіт:

BRYZA   ☎ +8(066) 291-19-52 ☎+8(068) 339-73-76

 

Софіт BRYZA Софіт перфорований BRYZA Н – Профіль BRYZA J-профіль BRYZA

 

 

BUDMAT   ☎ +8(066) 291-19-52 ☎+8(068) 339-73-76

 

Софіт BUDMAT

Софіт перфорований BUDMAT

H – Профіль BUDMAT J-профіль BUDMAT

 

Правила монтажу софітів:

  1. Вініловий софіт кріпимо акуратно, без перегинів і вигинів.
  2. Обов'язково потрібно витримувати зазор близько 6-10 см для компенсації сезонних розширень.
  3. Коли будете кріпити панелі, не дожимайте до упору для можливості ходу панелей;
  4. Для цієї ж мети саморіз вкручуйте  в середину перфорованих отворів
  5. При кріпленні профілів потрібно дотримуватися кроку в 30-40 см;
  6. Деталі стикуємося під прямим кутом до характерного клацання замка.


Монтаж софітів

Монтаж передбачає кріплення двох паралельних профілів, один з них фіксується до стіни, другий - на звисі покрівлі. При установці використовуються напрямні профілю трьох видів:

  1. Н-профіль застосовують при кріпленні панелей в кутових частинах.
  2. За допомогою F-профілю софіти кріплять до стіни.
  3.  J-профіль має універсальні якості.

Покрівельний звис може бути відкритим або закритим. Відмінною особливістю першого варіанту є відсутність покриття. Завдання схилу складається в подовженні кроквяного елемента. Їх фіксують до крокви та роблять упор до стіни, в результаті чого утворюється трикутник. До нього і кріпиться карнизна підшивка.

Звис закритого типу в нижній частині обшивається дерев'яними дошками. При використанні вінілових софітів замість деревини рекомендується використовувати вініл. Але це можливо в тому випадку, якщо панелі встановлюються на етапі будівництва. Якщо будинок вже побудований, при монтажі софітів їх кріплять до дощок.

Вироби рекомендується встановлювати на завершальній стадії установки сайдинга. Найбільш підходящим є момент перед кріпленням останньої панелі з зачепами. Це дозволить правильно визначити параметри завершальної дошки та кутового профілю. Подальші дії виконуються в такій послідовності:


1. Для початку відміряють J-профіль необхідного розміру, для цього прикладають профіль поперек схилу і наносять мітку.

 

 

2. Відрізати профіль за розміром можна за допомогою "болгарки", ріжеться все швидко, тоді зріз залишається рівним.

 

 

3. Після цього профіль кріплять до дерев'яного каркаса за допомогою саморізів.

 

 

4. Після того як закріплені всі профілі заміряють відстань між двома профілями, щоб дізнатися розмір софітних планок. Після цього нарізають планки софіта необхідного розміру.

 

 

5. Для установки планки її заводять спершу в пристінний, а потім в карнизний звис і закріплюють за допомогою саморізів до дерев'яної обрешітки.

 

 

6. Якщо при підшивці не використовується лобова планка, то лобова частина схилу теж обшивається софітами.

 

В ході цього процесу можна при необхідності відгинати зовнішні планки профілів. Але не варто при цьому докладати великі зусилля. Оскільки профіль може не повернутися в початкове положення. Є й інший варіант установки софітів, який не передбачає їх кріплення до профіля. У нього спочатку вставляють софітні панелі та закріпляють їх. Тільки після цього профільний елемент закріплюють.

Перед тим як підшити софіти слід визначитися зі способом. Існує два варіанти:

  • під косим кутом;
  • під прямим кутом.


Рекомендації

Щоб монтаж софітів був виконаний якісно, слід дотримуватися Деяких правил:

  1. В процесі зберігання софітів потрібно уникати попадання на них сонячних променів.
  2. При транспортуванні упаковки з матеріалом повинні перебувати на рівній поверхні.
  3. При кріпленні не можна надавати надмірного тиску на замки. Софіт не повинен щільно прилягати до кріпильному елементу, між ними обов'язково залишається зазор.
  4. Кути не варто обробляти герметизуючим засобом.
  5. Для роботи з софітами застосовують виключно антикорозійні шурупи або цвяхи.
  6. Монтаж здійснюється кріпильними елементами певного розміру. Діаметр капелюшка повинен становити 8 мм і більше, ніжки - 3 мм.
  7. Скоби підбираються широкі, тому, що панелям потрібно створити умови для вільного руху.
  8. Між поверхнею софіта і кріпленням залишають простір в 1 мм.
  9. Фіксуючі елементи розташовують один від одного на відстані 40 см. Кріплення виконується під прямим кутом.